• 09123130205

آتلیه عروس

آتلیه عروس و حقایقی که باید قبل از انتخاب آن بدانید!

معمولا بسیاری از زوج های جوان آتلیه عروس خود را بر اساس معرفی دوستان و آشنایان خود انتخاب می نمایند. اما آیا این نحوه انتخاب روش صحیحی است؟

پاسخ:گرچه معرفی آشنایان یکی از اصلی ترین روشهای اعتماد به آتلیه های عروس می باشد، اما این نوع انتخاب کامل ترین آن نیست چرا که قطعاً دیدگاه ما با دیگران و حتی نزدیکانمان متفاوت است. بطور مثال بسیار محتمل است آتلیه ای که خواهر یا برادرمان از آن تعریف می کنند، نمونه کارهای جذاب یا مورد پسندی از نظرتان نداشته باشد؛ چرا که سلایق شما یا همسرتان برای انتخاب آتلیه عروس متفاوت است.

فارغ از بحث سلایق در انتخاب بهترین آتلیه عروس میبایست معیارهای مهم دیگری را نیز در نظر داشت

نمونه کار آتلیه عروس

مهمترین معیار ارزیابی آتلیه عروس قطعاً نمونه کارهای فیلم و عکس ارائه شده توسط آتلیه می باشد. اما در این میان حقایقی وجود دارد که شاید از آن اطلاعی نداشته باشید!

بسیاری از آتلیه های عروس پروژه های خود را به صورت "سری کاری" انجام می دهند! اما "سری کاری" چیست؟! معمولا آتلیه های عروس برای صرفه جویی در هزینه ها و وقت، پروژه عکاسی و فیلمبرداری از مراسم هایشان را برون سپاری می نمایند. به همین علت است که از نظر بسیاری از عروس و دامادها، نمونه کار اکثر آتلیه های عروس شبیه به هم هستند! در واقع شما به آتلیه های مختلفی از لحاظ بعد مکانی مراجعه می کنید اما نمونه کارهای تمام این آتلیه ها توسط یک تیم انجام شده و البته با قیمتهای متفاوت! یعنی به جای آنکه پول خود را بابت کیفیت عکاسی و فیلمبرداری مراسم بپردازید، در واقع پول بابت موقعیت جغرافیایی یا بهتر بگوییم "پرستیژ" آتلیه عروس می پردازید اما با نمونه کار یکسان!

استفاده از مدل ها در نمونه کار عروسی

بسیاری از آتلیه ها برای آنکه بتوانند زرق و برق فریبنده ای به نمونه کارهای خود ببخشند از مدل های خانم و آقا در عکس و فیلم عروسی استفاده می کنند. قطعاً زیبایی مدل ها و نحوه پوز حرفه ای آنها جلوه بصری خاصی را به نمونه کارهای عکس و فیلم عروسی خواهد بخشید؛ اما آیا شما هم میتوانید ژست های یک مدل حرفه ای را اجرا کنید؟!

استفاده از مدل های حرفه ای در نمونه کارها معایب دیگری هم دارد و آن اینست که پرداختن به چهره و ژستهای این دسته از مدلها، ضعفهای فیلمبرداری، نورپرزادی، تدوین و ادیت عکس آتلیه عروس را تا حد زیادی از منظر مخاطب عام که حرفه اش عکاسی نیست پنهان می کند! در واقع مخاطب عام احساس می کند نمونه کارهای زیبایی را می بیند فارغ از آن که نمونه کار از منظر تخصصی ضعفهای بسیاری را در خود جای داده است. بنابراین از آتلیه مورد نظر خود بخواهید به هیچ عنوان نمونه کارهایی که مدل در آن استفاده شده است را به شما نشان ندهد و نمونه کارهای مراسم های واقعی خود را ارائه کند.

متأسفانه شاهد هستیم برخی از آتلیه ها کلیپ های عروسی خود را که در آن از مدل (زن یا مرد) استفاده کرده اند را نیز تحت عنوان نمونه کار عروس و داماد واقعی به مشتریان نمایش می دهند که البته تشخیص آن کار چندان سختی نیست! فقط کافی است از آتلیه بخواهید بخشی از مراسم عقد واقعی یا تالار عروسی به همراه مهمانان آن مدل را هم به شما نشان دهد!